מחקרים מראים דיקור מטפל ביותר מסתם כאב

נלי, צוות קול האישה

נלי, צוות קול האישה

נלי, חוקרת העסקים הקטנים מהצד הנשי, ידועה בתור כזו שחופרת לעומק עד שמוצאת את אשר על ליבה ובכיסה

מחקרים מראים דיקור מטפל ביותר מסתם כאב

Share on facebook
פייסבוק
Share on twitter
טוויטר
Share on linkedin
לינקדאין
Share on pinterest
פינטרסט
Share on whatsapp
ווטסאפ

אנשים רבים שאלו אם הדיקור מטפל בפיברומיאלגיה. כעת מחקר במרפאת מאיו מוכיח שדיקור סיני אכן מטפל בהצלחה במחלה זו. למעשה, רופאים וחוקרים נדהמו כי הדיקור מטפל בהרבה מעבר לסימפטומים של כאב. הוא מתייחס לעייפות וחרדות הקשורות לפיברומיאלגיה.

זה לגמרי תואם ומסונכרן עם מה שהרפואה המזרחית מלמדת כבר אלפי שנים. העוסקים ברפואה מזרחית מסורתית מטפלים בשלושת האוצרות … שן, צ'י וג'ינג. שן הוא תודעה ורוח. צ'י היא אנרגיית החיים החיונית המניעה את גופך. ג'ינג הוא החומר החומרי של גופך. לכן דיקור סיני מצליח … הוא מטפל ברמות הגופניות, הנפשיות והרגשיות. (עוד על דיקור סיני לכאבים)

פיברומיאלגיה מאופיינת בכאבי שרירים ושלד כרוניים ונרחבים ותסמינים כמו עייפות, נוקשות במפרקים והפרעות שינה.

אך על פי צוות מחקר שהוביל ד"ר דייוויד מרטין, מרדים במרפאת מאיו, חולי פיברומיאלגיה שקיבלו דיקור סיני דיווחו על שיפור בעייפות ובחרדות, בין היתר. עבודה זו מעניקה אמון בקרב המטופלים  כי שיטות לא מסורתיות יכולות לשפר את בריאותם, הם ציינו.

במחקר השתתפו 50 חולי פיברומיאלגיה שנרשמו לניסוי אקראי ומבוקר כדי לקבוע אם הדיקור שיפר את הסימפטומים שלהם. עשרים וחמישה בקבוצת הדיקור ו -25 בקבוצת הביקורת.

בקבוצת הדיקור, החוקרים מצאו כי תסמיני הפיברומיאלגיה השתפרו משמעותית בהשוואה לקבוצת הביקורת בתקופת המחקר. עייפות וחרדה היו הסימפטומים המשופרים ביותר במהלך תקופת המעקב.

"גילינו שדיקור סיני שיפר משמעותית את הסימפטומים של פיברומיאלגיה. שיפור סימפטומטי לא הוגבל לשיכוך כאבים והיה משמעותי ביותר לעייפות וחרדה ", סיכמו החוקרים.

לדברי מרטין, המחקר הוכיח שדיקור סיני מועיל, וגם מוכיח שרופאים יכולים לערוך מחקר אקופונקטורה קפדני ומבוקר.

חולים מעוניינים יותר ויותר להמשיך בטכניקות רפואה משלימות, כגון דיקור סיני, בשילוב עם הטיפול הרפואי הרגיל שלהם, אמר מרטין.

"זה מאשר הרבה רשמים קליניים שהטכניקה הרפואית המשלימה הזו מועילה לחולים", הוסיף.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

עורכת דין

כיצד עורכת דין יכולה לסייע לך?

במקרים רבים מדי אנחנו נאלצים להיעזר בעורכי דין כדי לפתור מצבים שבעבר נפתרו בשיחה או בירור קצר. היום כמעט כל משבר מידרדר

הובלות קטנות לנשים

הובלות קטנות לנשים

נשים רבות שעוברות דירה או שמתפעלות עסק שממנו הן מוכרות ללקוחות מוצרים זקוקות להובלות קטנות מדי פעם. זה יכול להיות לדירה שלהן

כתבות אחרונות חשובות

ניוזלטר לאישה

רוצה לקבל עדכונים מהאתר? פוסטים חדשים אשר מדברים על עולם האישה בהקשר של עסקים והגשמה עצמית? בואי לקחת חלק מהקהילה הגדולה של "קול האישה"

כל הזכויות שמורות לקול האישה – 2019